Czy dieta sokowa jest wartościowa?

Jak przeprowadzić dietę sokową?

Dieta sokowa powinna być przygotowana na podstawie wartościowych receptur, tak aby faktycznie organizm dostawał to, co najzdrowsze. Stąd też dobrym pomysłem jest korzystanie z książek kulinarnych opisujących diety, w tym sokowe. Od dawna wiadomo, że wpływ soków na organizm jest ogromny, pod warunkiem, że nie zawierają cukru. Najlepsze są te książki z dietami, które zawierają przepisy, aby można było zrobić sok w sposób łatwy i domowy. Uprościć sobie można przygotowanie soku kupując sokowirówkę lub wyciskarkę do soków. Jest to bardzo dobrej jakości sprzęt, który może zrobić sok owocowy lub warzywny. Natomiast inne sposoby picia zdrowych soków to kupowanie ich w zaufanym sklepie ekologicznym. Do przygotowania domowego soku potrzebne są świeże warzywa i owoce, obrane, wydrążone oraz umyte. Dzięki różnorodnym przepisom okazuje się, że każdego dnia można wypić zupełnie inny smak soku, ponieważ jest ogrom możliwości. Do najbardziej znanych przepisów należy sok marchewkowy z dodatkami, buraczkowy, selerowy, a także owocowe, z każdego gatunku owoców. Sezonowe nadają się wyśmienicie, ponieważ zawierają najwięcej witamin. Szklanka soku wypita w ciągu dnia redukuje tłuszcz, zbija kilogramy i podnosi energię.

Przepisy na diety sokowe

Przepisów na dietę sokową jest obecnie bardzo dużo i trudno wybrać najlepszą. Na pewno ta różnorodność sprawia, że dieta może być urozmaicona, co dla organizmu jest bardzo korzystne. Poza tym pasjonaci kulinariów i zdrowego odżywiania mają całą gamę pomysłów, ponieważ dieta sokowa może być bogata praktycznie we wszystko. W związku z tym, że ilość wartościowych produktów rośnie, to i soki mogą być ciekawe smakowo. Nie tylko muszą być owocowe, warzywne, ale również z dodatkami, takimi jak orzechy, rodzynki, siemię lniane, mak, pestki dyni, kasza jaglana, kasza orkiszowa. Dla odmiany można dodać garść ziół, przyprawy ogrodowe, najlepiej świeże, a także odrobinę kurkumy czy gałki muszkatołowej.

Dieta sokowa – skąd brać przepisy?

Najczęściej spotykane porady dotyczą rodzaju przygotowania soków, a także ich terminu przydatności do spożycia. Jest on bardzo krótki, a najlepiej wypić sok w ciągu kilku godzin od przygotowania. Latem lepsze są schłodzone, z odrobiną mleka, czy też kostek lodu. Dodatkowo, aby dieta sokowa była skuteczna, warto trzymać się stałych godzin picia soku. Najlepsze godziny to poranne oraz wieczorne, kiedy organizm budzi się ze snu oraz oczyszcza z całego dnia. Aby o tym pamiętać, warto wydrukować sobie poszczególne strony książki o diecie sokowej, która przypomina o najważniejszych kwestiach dietetycznych zmian. Tylko wtedy organizm może dostosować się do nowego rytmu i zmienić swoje przyzwyczajenia.